Albatros SPA & SKI, Jarosławiec
, Jarosławiec
Przyjazd
Wyjazd

Co robić w Jarosławcu?  

 1. Strona główna
 2. Albatros
 3. Co robić w Jarosławcu?  

Co robić w Jarosławcu i okolicy?

Jarosławiec - miejscowość wypoczynkowa położona wśród sosnowych lasów, w pobliżu dwóch jezior: Kopań i Wicko. Największa atrakcja Jarosławca to sztuczna plaża Dubaj i wspaniały mikroklimat. Od lat kąpielisko w Jarosławcu szczyci się najwyższą czystością wody - I klasa.

W Jarosławcu można także podziwiać częściowo zachowaną ryglową zabudowę z początku XIX w, ponad 30-metrowy klif z punktem widokowym, roślinność wydmową - w tym unikalny mikołajek nadmorski. Jarosławiec oferuje Państwu także bogatą ofertę gastronomiczną - około 50 smażalni ryb i restauracji, oraz możliwość kupienia na przystani rybackiej świeżej ryby prosto z morza.

Czyste środowisko okolicy nasycone jodem sprawia, że gmina zaliczana jest do "Zielonych Płuc Polski".

Oprócz słonecznego wypoczynku Jarosławiec ma także wiele do zaoferowania dla turystów pragnących aktywnie spędzić swój wypoczynek. W miasteczku można skorzystać z rejsu statkiem, jazdy konnej po piaszczystej plaży lub w sosnowych lasach. Kąpieli można zażywać nie tylko w morzu czy w basenach "Albatrosa", ale także w sąsiednim odkrytym Aquaparku, lub zadaszonym parku wodnym w Darłowie z podgrzewaną wodą morską.
Można też wybrać się nad pobliskie jezioro, popływać łódką bądź rowerem wodnym, zaś wędkarze mają także swój raj, dla nich bowiem przygotowane są liczne oferty wędkarskie na wczasy nad morzem z możliwością wędkowania.

Warta odwiedzenia jest także latarnia morska w samym centrum Jarosławca pochodząca z 1828 roku i mierząca 33,3 m. Z balkonu widokowego można zobaczyć wspaniałą panoramę miasteczka, Morza Bałtyckiego i dwóch przybrzeżnych jezior. Podczas sezonu letniego Jarosławiec ma do zaoferowania wiele wydarzeń rozrywkowych, które doskonale uzupełniają atrakcje hotelowe Albatrosa: od słynnego Międzynarodowego Biegu po Plaży, konkursu budowania rzeźb z piasku, przez Festiwal Tańca i Wieczór Kabaretowy aż po Pokaz Ratownictwa Wodnego.

Co warto zobaczyć w Jarosławcu?

 • sztuczna plaża Dubaj - jedyna w Polsce plaża o wielkości prawie 5 hektarów!
 • poszusować na nartach w Akbatrosie na krytym stoku narciarskim :) 
 • ​Muzeum Bursztynu
 • Latarnia Morska
 • Aquapark
 • Papugarnia, Motylarnia
 • Paintball
 • Domek Jasia i Małgosi na brzegu stromego klifu
 • liczne ścieżki rowerowe brzegiem morza na trasie Jarosławiec-Darłowo
 • Jazda konna po plaży
 • Rejsy statkiem, żaglówkami na jeziorze

Okolice Jarosławca – wybrane atrakcje:

Osoby lubiące ruch mogą wybrać się na wycieczkę niezwykle malowniczą trasą rowerową do Darłówka wzdłuż samego brzegu morza lub ekscytującą eskapadę po terenie poligonu wojskowego (wymagane zezwolenie dowództwa).

Słowiński Park Narodowy z unikalnymi w skali Europy „ruchomymi wydmami”. Park o powierzchni 18247 ha został utworzony 1 stycznia 1967 r., a w 1977 r. uznany został przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Nazwa parku pochodzi od nazwy ludności pomorskiej, spokrewnionej z Kaszubami - Słowińców. Warunki przyrodnicze, które zadecydowały o tak wysokiej randze chronionych krajobrazów to: ruchome wydmy, jeziora przybrzeżne, bogactwo flory i fauny.

Kraina w kratę - Nazwa "Kraina w Kratę" powstała w 1994 roku. Źródłem nazwy jest charakterystyczny wygląd budynków wzniesionych z drewnianych słupów i gliny malowanej na biało. Geometryczna konstrukcja z daleka jest czarną kratą na białym tle. Zachowało się tutaj ponad 2500 zabytkowych budynków wzniesionych przed 150-200 laty. Wieś Swołowo zwana „stolicą krainy w kratę”, w której w czasie wakacyjnym odbywają się spotkania dla najmłodszych „Dziecięca Zagroda”. Jest to jedna z najciekawszych historycznie wsi na Pomorzu, ponieważ przetrwała w niezmienionym kształcie od XIII wieku. Zachowała swój średniowieczny układ, a niektóre znajdujące się tam budynki liczą ponad 150 lat. W Swołowie znajduje się wiele przykładów budownictwa szachulcowego typowego dla pomorskich wsi, dlatego też miejscowość uznana została za "pomorską wieś europejskiego dziedzictwa kulturowego".

Skansen w Klukach - zabytkowa osada - skansen Słowińców. W jej skład wchodzą zagrody z XVIII wieku, budynki gospodarcze, przedmioty domowe sprzęt rybacki i gospodarczy. Muzeum położone nad południowym brzegiem jeziora Łebsko, jako zagroda muzealna powstało w 1963 roku. Gromadzi relikty kultury materialnej tzw. Słowińców, czyli odłamu Kaszubów zamieszkującego w XIX wieku tereny pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko. Skansen prezentuje ich kulturę poprzez ekspozycję kompletnych wiejskich zagród, budynków gospodarczych z pełnym wyposażeniem, sprzętów rybackich, gospodarczych i poprzez wystawy tematyczne.

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów.

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku - zapoznaj się z twórczością Witkacego, zobacz starodawną sztukę Pomorza i skarby książąt pomorskich.

Galeria Bursztynowa w Słupsku - ul. Tuwima 9

Co można zobaczyć:

 • blisko 500 naturalnych bryłek bursztynu, około 1000 bursztynowych inkluzji, ponad 300 barw i odcieni bursztynu
 • przeszło 200 rzeźb w całości wykonanych z bursztynu, 1000 bursztynowych serduszek
 • narzędzia oraz maszyny do wiercenia i obrabiania bursztynu używane na początku XX wieku
 • wykrojniki i matryce do wybijania sposobem średniowiecznym 1 gryfa - monety słupskiej
 • bursztynowe prace dawnych mistrzów

Aktywny wypoczynek nad Bałtykiem:

 • wycieczki turystyczne statkiem - oglądanie zachodzącego słońca na pełnym morzu będzie mistycznym przeżyciem dla każdego
 • wycieczki na Bornholm (prom z Darłowa) Bornholm, zwany również Perłą Bałtyku, Majorką Północy oraz Słoneczną Wyspą, jest od ponad stu lat atrakcyjnym miejscem wyjazdów turystycznych - i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z niemalże całej Europy.
 • liczne szlaki piesze i rowerowe m.in. Hanzeatycka trasa nadmorska (czerwona) pokrywa się z czerwonym szlakiem pieszym od Wici - Jarosławiec - Jezierzany- Łącko - Korlino - Królewo - Marszewo - Ustka
 • jazda konna brzegiem Bałtyku to jedyne w swoim rodzaju doznanie, wybierz się na romantyczną przejażdżkę po plaży przy zachodzie Słońca.
 • Nordic Walking - sosnowy las, plaża, wydmy, morze wszystko to sprzyja aktywnemu wypoczynkowi z Nordic Walking. To forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Zalety Nordic Walking:
  • usprawnia układ sercowo-naczyniowy,
  • wzmacnia niemal wszystkie mięśnie (90%), zwłaszcza górnej połowy ciała,
  • spala efektywnie kalorie (od 25 do 46%)- odchudzanie i budowanie masy mięśniowej,
  • odciąża stawy i rozluźnia napięcia mięśniowe w okolicach obręczy barkowej i górnej części kręgosłupa,
  • jest bezpieczny, polecany kobietom w ciąży
  • stanowi świetną zabawę i jest "bardzo towarzyski",

Nordic Walking jest całoroczną aktywnością ruchową.

 • wędkarstwo morskie - łowienie ryb na Bałtyku wędkowanie na morzu oraz połowy dorsza są idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi czy rodziną.
 • kajakarstwo i żeglarstwo na pobliskim Jeziorze Wicko - złap wiatr w żagle pływając na jachcie żaglowym ze Szkołą Żeglarską Magola

Jeżeli poszukują Państwo miejscowości i hotelu nad morzem, w którym można aktywnie spędzić czas wybór Jarosławca i Albatrosa będzie na pewno trafną decyzją.

Oferty specjalne

Turnus zdrowotny 7-dniowy
od 279 /noc
od 279 /noc

Albatros SPA & SKI to idealne miejsce na wypoczynek i odzyskanie zdrowia nad morzem. Wyjątkowy mikroklimat Jarosławca sprzyja leczeniu i rehabilitacji.

Szczegóły oferty

Turnus zdrowotny 7-dniowy

Weekend Boże Ciało 2023 (śniadanie)
od 225 /noc
od 225 /noc

Długi weekend czerwcowy 7-11.06.2023 to przedsmak wakacji. Ciepły piasek pod stopami, powiew wiatru znad morza, zapach sosnowego lasu. Zanurz się w ...

Szczegóły oferty

Weekend Boże Ciało 2023 (śniadanie)

Weekend Boże Ciało 2023 (śniadanie+kolacja)
od 270 /noc
od 270 /noc

Długi weekend czerwcowy 7-11.06.2023 to przedsmak wakacji. Ciepły piasek pod stopami, powiew wiatru znad morza, zapach sosnowego lasu. Zanurz się w ...

Szczegóły oferty

Weekend Boże Ciało 2023 (śniadanie+kolacja)

Turnus zdrowotny 14 dniowy
od 264 /noc
od 264 /noc

Albatros SPA & SKI to idealne miejsce na wypoczynek i odzyskanie zdrowia nad morzem. Wyjątkowy mikroklimat Jarosławca sprzyja leczeniu i rehabilitacji.

Szczegóły oferty

Turnus zdrowotny 14 dniowy

Pakiet Lato 2023 (śniadanie+obiadokolacja)
od 320 /noc
od 320 /noc

Marzysz o ciekawych wakacjach? Chcesz by Twoje dziecko miało mnóstwo atrakcji, by spędziło swoje wakacje uśmiechnięte od ucha do ucha? Przyjedź ...

Szczegóły oferty

Pakiet Lato 2023 (śniadanie+obiadokolacja)

Wakacje BLW z niemowlakiem
od 320 /noc
od 320 /noc

Nasi Goście wiedzą jak ważna jest dla nas dobra kuchnia. Idea "Bobas Lubi Wybór" od razu skradła nasze serca. Jak pogodzić wakacje i rozszerzanie ...

Szczegóły oferty

Wakacje BLW z niemowlakiem

Cena dnia ze śniadaniem
od 160 /noc
od 160 /noc

Zapraszamy do Albatrosa w Jarosławcu, wymarzonego miejsca na wypoczynek i rekreacje. Wybierz się do nas na wczasy rodzinne, urlop z przyjaciółmi, wspaniały ...

Szczegóły oferty

Cena dnia ze śniadaniem

Wczasy nad morzem DŁUŻEJ=TANIEJ (śniadanie+kolacja)
od 200 /noc
od 200 /noc

Marzysz o udanym wypoczynku nad morzem? Sprawdź Albatros, w samym sercu Jarosławca i spędź niezapomniany czas w miejscu, do którego chce się wracać.

Szczegóły oferty

Wczasy nad morzem DŁUŻEJ=TANIEJ (śniadanie+kolacja)

Wczasy poza sezonem - 3 posiłki - 2023
od 250 /noc
od 250 /noc

Marzysz o udanym wypoczynku nad morzem? Szukasz miejsca przyjaznego rodzinie? Sprawdź Albatros SPA & SKI w samym sercu Jarosławca i spędź niezapomniany ...

Szczegóły oferty

Wczasy poza sezonem - 3 posiłki - 2023

Krótkie wakacje nad morzem 2023
od 340 /noc
od 340 /noc

Zapraszamy do Albatros SPA & SKI w Jarosławcu, wymarzonego miejsca na wypoczynek i rekreacje. Wybierz się do nas na wczasy rodzinne, urlop z przyjaciółmi ...

Szczegóły oferty

Krótkie wakacje nad morzem 2023

Oferta elastyczna ze śniadaniem 2023
od 180 /noc
od 180 /noc

Zapraszamy do Albatros SPA & SKI w Jarosławcu, wymarzonego miejsca na wypoczynek i rekreacje. Wybierz się do nas na wczasy rodzinne, urlop z przyjaciółmi ...

Szczegóły oferty

Oferta elastyczna ze śniadaniem 2023

Wypocznij poza sezonem
od 220 /noc
od 220 /noc

Wypocznij poza sezonem, gdy w Jarosławcu króluje cisza, spokój i szum morza. Pakiet ze śniadaniem i kolacją, w sam raz na całodzienne wycieczki.

Szczegóły oferty

Wypocznij poza sezonem

Wczasy poza sezonem - 3 posiłki / doby - 2023
od 270 /noc
od 270 /noc

Marzysz o udanym wypoczynku nad morzem? Szukasz miejsca przyjaznego rodzinie? Sprawdź Albatros SPA & SKI w samym sercu Jarosławca i spędź niezapomniany ...

Szczegóły oferty

Wczasy poza sezonem - 3 posiłki / doby - 2023

Zobacz wszystkie

ul. Uzdrowiskowa 3
76-107 Jarosławiec, Polska

Zobacz na mapie

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez REMAX Ryszard Piechowski Spółka Komandytowa, Uzdrowiskowa 3, 76-107, Jarosławiec Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane